הקירות באמבטיה מלאים בעובש? חשבון המים גבוה בצורה מחשידה? מרגישים ירידה בלחץ המים? ככל הנראה הגיע הזמן להזמין שרותי איתור נזילות !

בכל הקשור לרטיבויות ולחשד לנזילות חשוב לבצע בדיקה במהירות האפשרית, וזאת עקב נזקי המים אשר עשויים להיות מורכבים ויקרים לתיקון. כן כן, המים שהם מקור החיים ובלעדיהם לא יכולנו לשרוד, עלולים לגרום לנזקים במקרים מסוימים. כאשר קיימת נזילה או הצפת מים הם עלולים לגרום לנזקים כבדים לרכוש ולמבנה, החל מטחב ועובש בקירות ועד לנזקים ליסודות המבנה.

איתור נזילות זו עבודה הדורשת מיומנות רבה, ציוד מתקדם וסבלנות לא מעטה. לכן אל תתפשרו והזמינו את הטובים ביותר !
אנו במרכז לאיתור נזילות משתמשים בציוד המתקדם ביותר עבור גילוי ואיתור נזילות ומציעים מענה מלא החל מאיתור מדוייק, דוח מאתר ואף תיקון במידת הצורך.

עושים סוף לנזילות ! מתקשרים למרכז לאיתור נזילות ופותרים אחת ולתמיד את הגורם לנזילה. התקשר/י כעת לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ללא כל התחייבות 072-3922-933

נזקי מים:

נזקי המים רבים ומגוונים, טיפול מהיר בגורם לתקלה כמו תיקון פיצוץ בצנרת וביצוע איטום לא תמיד יועילו מאחר והמים כבר נזלו. חשוב לטפל בנזקי המים מהר ככל הניתן ולמנוע נזקים נלווים ומיותרים כתוצאה מטיפול מאוחר.

 • עובש וטחב: הלחות עשויה לגרום במהירות להתפתחות עובש וטחב. עובש זהו כינוי לפטריות אשר הן אורגניזם חי. העובש לא מגביל את עצמו לקירות המבנה ועשוי להתפתח אף לארונות, ציוד כדוגמת בגדים ותמונות וכן הלאה. העובש גורם לנזקים בריאותיים מאחר והוא נישא באוויר וכמובן פוגע באיכות החיים עקב מטרדי הריח והפגיעה האסתטית שהוא יוצר. חיסול תופעת העובש בשלביה הראשונים יקל עליכם רבות ויחסוך את הקושי הרב בהתמודדות עם עובש נרחב.
 • קילופים בקירות המבנה ועליות קפליאריות: רטיבות קפילארית זו תופעה אשר מתארת את יכולת המים לטפס על גבי קירות אשר ספוגים במים. לכן כאשר קיימת רטיבות קפילארית ניתן להסיק שקיימת רטיבות בתחתית הקיר או אף מתחת לריצוף. כיצד נזהה רטיבות קפילארית? בד"כ נבחין בהתנפחויות ע"ג הקיר כאשר בסופן פיצוץ בשכבת הצבע. בתחתית הקיר הפגוע יופיעו התנפחויות ופיצוצים ובחלק העליון יופיע שיא הנזק.
 • פגיעה ברכוש: מגע המים והלחות עם הרכוש עשוי לגרום לפגיעה ברכוש, המתבטאת בשינויי צבע של משטחי שיש, התנפחויות ופיצוצים ברהיטי עץ ובמשקופים וקורוזיה המתפשטת ברכוש העשוי ממתכות. נזקי המים כה חמורים עד שלעיתים לא ניתן להחזיר את הגלגל לאחור ולתקן את הנזקים.
 • רטיבות תת-רצפתית: בהתאם לחוקי הפיזיקה המים מחלחלים ומחפשים את הנמוכה הנמוכה ביותר, כך שמים אשר מצטברים על הריצוף יחפשו אפשרות לחלחל מטה, כמו כן, כאשר קיים פיצוץ בצנרת מתחת לריצוף המים נאגרים מתחת למרצפות. הסיכונים ברטיבות התת רצפתית מגוונים. המים והלחות גורמים לרטיבות בתקרה שלמטה, כמו כן, משקל המים מכביד על המבנה ומהווה סכנה בטיחותית. בעבר הרחוק השיטה הנפוצה לטיפול ברטיבות הייתה פירוק / הרמת הריצוף בחלל המבנה המוצף, וייבוש המים. שיטה זו כמובן גרמה לאי נוחות רבה, סרבול ועלויות גבוהות. השיטה הנפוצה כיום לטיפול ברטיבות תת רצפתית היא ייבוש תת רצפתי, בשיטה זו מתבצע ייבוש באמצעות מכונות מתקדמות אשר פועלות באמצעות וואקום ומבצעות את הייבוש ללא צורך בפירוק ריצוף הדירה.
 • פגיעה ביסודות המבנה: רטיבות תת-רצפתית עשויה לחלחל ולפגוע בתשתית המבנה עקב קורוזיה בקונסטרוקציה המבוססת על מתכות שונות. מדובר במפגע חמור וקיצוני המתרחש במקרים חריגים וקשים יחסית.

מדוע צריך מאתר נזילות?

לכאורה איתור הנזילות יכול להישמע כמשימה קלה, נחפש את הנקודה בה המים הצטברו וזהו שם הנזילה נמצאת. אז זהו … שלא.
בהתאם לחוקי הפיזיקה וחוק הכבידה בפרט, המים יזרמו לנקודה הנמוכה ביותר. לכן יתכן והנזילה הנמצאת בנקודה גבוהה יותר והמים יופיעו בנקודה נמוכה ורחוקה משמעותית ממקור הנזק. מאתר לא מקצועי עשוי לשבור את הקיר או הריצוף בנקודה זו ולגרום נזק רב על אף שהנזק נמצא הרחק ממנה. אם כך, כיצד מבצעים איתור נזילות באופן מקצועי?

איתור במצלמה תרמית

עושים סוף לנזילות ! מתקשרים למרכז לאיתור נזילות ופותרים אחת ולתמיד את הגורם לנזילה. התקשר/י כעת לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ללא כל התחייבות 072-3922-933

מדוע לא כל אינסטלטור יכול לאתר נזילות?

אם לאינסטלטור או כל בעל מקצוע אחר אין מכשור מתקדם, מיומנות גבוהה בתפעולו וסבלנות לא מעטה, הוא עשוי לשבור נקודות רבות במבנה טרם איתור מקור הנזילה האמיתי. אתם חושדים שקיימת נזילה? קירות המבנה מתקלפים?
אוקיי המצב לא אופטימלי אך שבירת מוקדים רבים בדירה לא תשפר את המצב. חשוב להזמין אך ורק מאתר נזילות מקצועי ומיומן אשר יבצע איתור מדויק למקור הנזילה ולא ינחש וישער היכן הנזילה נמצאת.

עבור איתור נזילת מים מזמינים אך ורק חברה המתמחה בתחום.

כיצד מתבצע איתור נזילות מים?

אחרי שהבנו מהם הנזקים אשר עלולים להיגרם עקב נזילת המים. נשאלת השאלה כיצד ניתן לאתר את נזילת המים? מהם האמצעים בהם נשתמש לשם איתור נזילת מים?
למעשה האמצעים העיקריים לגילוי נזילות הם:

 • מצלמה תרמית (הדמיה תרמית) – המצלמה התרמית מצביעה על הבדלי טמפרטורה של המקום שאותו מצלמים, עם זה קיר, תיקרה או רצפה. לכל נקודה וחומר יש טמפרטורה שונה המצלמה התרמית מזהה את החום והקרינה שנובעת ממנו, על מסך המצלמה ניתן לראות צבעים המשקפים את הבדלי הטמפרטורות, כך שנקודה חמה תקבל צבע שונה מנקודה קרה. על פי מפת הצבעים שעל מסך המצלמה מאתר הנזילות יאבחן את מקור הנזילה. מצלמות אלו משוכללות מאוד ולכן מחירם יקר בהתאם, בתחום זה אין קיצורי דרך מכשור זול יתקשה לשקף את המצב הנכון ויטעה את מאתר הנזילות. 2 הפרמטרים החשובים ביותר במצלמה התרמית הם:
  • רמת רגישות תרמית – פרמטר זה משפיע על יכולת המצלמה התרמית להבדיל בין טמפרטורות
  • רזולוציית המסך – אשר משפיעה על יכולת המאתר לתרגם את הצבעים על מסך המלצה לאבחנה מדויקת
 • מצלמת סיב אופטי (צילום תוך הצנרת) – מצלמה זו מבוססת על סיב אופטי אשר בקצהו ראש מצלמה איכותי. מאתר הנזילות מחדיר את המצלמה לצנרת ורואה בזמן אמת את המתרחש בה. ניתן לצלם ולהקליט את המתרחש בצנרת עבור מגוון צרכים כדוגמת: אבחון הנזק, תיעוד העבודה ועוד.
 • בדיקת בלונים (הצפת מערכת ניקוז) – נכניס בלון אשר מתנפח ואוטם את הצנרת, כך שלמעשה תבוצע סגירה הרמטית של המערכת. אם עדיין קיימת ירידת מים ניתן להבין שישנה דליפה במערכת המים, ויש צורך לאתר אותה.
 • שעון לבדיקת לחץ מיםבדיקת לחץ מים – ע"י בדיקת לחץ המים ניתן להבין האם קיימת נזילת מים או אף לחץ מים לא מאוזן או לא יציב במערכת המים.
 • מד לחות – כיום נפוץ השימוש בגלאי לחות ממוחשב, באמצעותו ניתן למדוד את רמת הרטיבות בקיר המבנה, התקרה או רצפת המבנה.
 • מכשיר שמע (גלאי אקוסטי) – ניתן לבצע גילוי נזילות ע"י מכשיר שמע.  מכשירים אלו מיועדים למציאת מקור הנזילה על ידי ציוד המותאם לשמיעת נזילת המים. למכשירים אלו רגישות גבוהה ויכולת סינון רעשי רקע אשר מהוות פתרון מנצח עבור מאתר הנזילות.
 • גלאי צנרת – בעזרתו ניתן לאתר את טוואי הצנרת, ישנם גלאים שונים עבור סוג הצנרת כך שלצנרת פלסטיק ולצנרת מתכת נשתמש בגלאי שונה.
 • איתור מבוסס חיישן גז – את נזילת המים ניתן לאתר באמצעות חיישן גז. בשלב הראשון מוחדר גז למערכת האינסטלציה, לאחר מכן באמצעות חיישן הגז נבחן היכן קיימת דליפת גז בצנרת המים וכך נאתר את מקור הבעיה. עיקר השימוש בחיישן הגז הוא כאשר קיים חשש לנזק צנרת בחצר המבנה, וזאת בזכות יכולת הגילוי בעומקים של מעל ל-10 מטרים מתחת לפני הקרקע.

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנו שומעים היא מה גרם לנזילה? אכן מדובר בנושא מסקרן ולשאלה זו תשובות רבות. נשתף אתכם בסיבות הנפוצות ביותר לנזילות מים:

 • שברים / סדקים בצנרת – עקב מגוון גורמים כדוגמת:
  • בלאי טבעי / התיישנות של הצנרת
  • שימוש בחומרים לא תקניים
  • חדירת שורשי צמחיה למערכת הביוב
  • פגיעות חיצונית כדוגמת : פגיעה עקב התקנת תשתיות תקשורת ומיזוג, פגיעה בצנרת במהלך עבודות בינוי וחפירה ועוד.
  • תזוזת אדמה וסחף קרקע אשר יפגעו בצנרת
 • התקנה לקויה – לא חסרים המקרים בהם נזילות מים נגרמות כתוצאה מהתקנה רשלנית ואף חובבנית המתבטאת בשימוש בחומרים לא תקניים, שיפועים לא תקניים, אי מילוי חומר וכן הלאה.
 • חוסר איטום – חוסר איטם עשוי לגרום לחדירת מי גשמים
 • שיפועים לא תקניים – שיפוע לא תקני יגרום לפגיעה בזרימת המים/הביוב, יתכן שהשיפוע נפגם עם השנים או כתוצאה מסיבות מגוונות כדוגמת סחף קרקע והתיישנות חומר ויתכן

שמדובר בהתקנה רשלנית של המערכת.

מחירון איתור נזילות

אז אחרי שלמדנו לא מעט על איתור נזילות, בגורמים להם והנזקים העשויים להגרם. בואו נגיע לשאלה המסקרנת ביותר, כמה עולים שרותי איתור נזילות?
ראשית, חשוב להדגיש שהעלות תלויה במגוון פרמטרים: האם מדובר בלקוח חוזר או חד פעמי? האם מדובר באיתור חירום בערב חג או ביום רגיל? האם נדרש דוח מאתר או שאין צורך?
עם זאת, טווח המחירים המקובל בענף לאיתור נזילות עומד על כ: 1,000-2,500 ₪.
אך אנו במרכז לאיתור נזילות מתחייבים למחיר הזול ביותר. בהתאם לכך, עלות איתור נזילות על ידינו מתחילה ב-800 ₪ בלבד !

לסיכום, אמנם נזילת המים הינה צרה לא סימפטית הדורשת בדיקה יסודית באמצעים מתקדמים. אך אל דאגה, הזמינו בעל מקצוע המתמחה בתחום איתור נזילות מים והמצב ישב לקדמותו במהירות. הקפידו להזמין אך ורק חברה המתמחה באיתור נזילות מים, זיכרו, חיסכון של מספר שקלים בהזמנת אינסטלטור לא מקצועי עשוי לעלות לכם עשרות מונים ולגרום לכם מפח נפש.

עושים סוף לנזילות ! מתקשרים למרכז לאיתור נזילות ופותרים אחת ולתמיד את הגורם לנזילה. התקשר/י כעת לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ללא כל התחייבות 072-3922-933