ביובית שאיבות ביוב ע.א
ביובית שאיבות ביוב ע.ש. בעמ טלפון

המרזב מלוכלך? מי הגשמים מציפים את ההג או המרפסת? אנו ננקה היטב את המרזב ונוודא שהוא יבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר. אנו מתחייבים לעבודה מקצועית, שירות מעולה וכמובן למחירים המשתלמים ביותר.

סתימות במרזבים

מרזב סתום עשוי לגרום לצרות רבות, החל מריחות לא נעימים ועד להצפת מבנים שלמים. סתימות במרזבים נגרמות בד"כ מהגורמים הבאים:

  • הצטברות לכלוך כדוגמת חול, אבק, אבנים, צואת יונים ועלים אשר מצטברים סביב פתחי הניקוז של המרזבים ויוצרים סתימות שמתגלות בדרך כלל עם הופעת הגשם הראשון.
  • הצטברות בטון וחומרי בנייה במרזב – נפוץ בעיקר בבניינים חדשים לאחר מסירת הדירות וכן במבנים שעברו שיפוץ.
  • חדירת חולות וצמחיה למרזב אשר גורמת להתפתחות שורשים במרזב אשר הולכים ומתפשטים ויוצרים סתימה במרזב.
  • חדירת עצמים זרים כדוגמת קרשים, סלעים, צעצועים, שקיות פלסטיק, צעצועים, מוטות ברזל ועוד.

סתימות במרזבים עשויות להיות מסובכות מאוד ולהצריך מאמצים רבים לשחרורן עקב מבנה המרזב, חוסר הגישה אליו וכן הצורך בעבודה בגובה ובציוד מתקדם. במקרים בהם קיימות הסתעפויות רבות במרזב או במרזב ארוך יחסית דרגת הקושי עשויה לעלות אף יותר.ניקוי מרזב

פתיחת מרזבים

תהליך ניקוי המרזב ופתיחת סתימה במרזב מתחלק לשניים:

  • השלב הראשון והבסיסי הינו ניקוי המרזב וסביבתו מלכלוך כדוגמת חולות ואבנים שאריות צמחיה ועלים, צואות יונים, אבק וכל פסולת אחרת שנמצאת בסביבתו. רק לאחר שניקיתם את כל הפסולת הנראית לעין נגיע לשלב השני, אחרת אתם עלולים לגרום לסתימת המרזב.
  • בשלב השני נחדיר צינור לחץ מים גבוה של הביובית למרזב, ונשטוף אותו היטב כך שלא תיוותר בו פסולת כלשהיא שתפגע בתפקודו.

צריכים שירותי פתיחת מרזבים? פנו אלינו ולא תתחרטו. אנו מציעים אחריות מלאה כך שתוכלו לישון בראש שקט ללא דאגות מיותרות, וזאת בזמינות מלאה 24 שעות ביממה, כולל מקרי חירום. פנו אלינו עוד היום ונשמח להציע את שירותינו או יעוץ מקצועי חינם לחלוטין.ניקוי מרזבים ביובית

נזקים ממרזב סתום

הנזקים ממרזב סתום עלולים להיות חמורים מאוד ולגרום לפגיעה מהותית במבנה, ברכוש, באיכות החיים וכמובן גם בכיס. מרזב סתום עשוי לגרום להצפה בגג, פגיעה ברעפים אם מדובר בגג רעפים, רטיבויות בקירות המבנה, הרס רהיטי עץ וציוד בבית והרשימה עוד ארוכה. כמו כן, אסור להקל ראש בפגיעה שתגרם לשגרת היום, למראות הקשים של ההרס בדירה, לריחות הלא נעימים ולסיכון להתפתחות טחב, עובש ועוד על קירות המבנה.

זיכרו, ביכולתכם להפחית משמעותית את הסיכון לסתימה במרזב ובהתאם לכך את הסיכון למרזב סתום. לכן אל תקלו ראש בתחזוקת המרזב, ותהנו ממרזב תקין ללא תקלות מיותרות.

ניקוי מרזבים לקראת החורף

אחרי שהבנו את חומרת הנזקים העשויים להיגרם כתוצאה מסתימה במרזב, ננצל את הבמה להדגיש את החשיבות בתחזוקה מונעת למערכות הניקוז ובכלל המרזבים. וכמובן להמליץ לבצע שטיפת מרזבים בלחץ מים גבוה לקראת החורף, כך שנבטיח את תקינות מערכות הניקוז. שטיפת המרזבים עשויה למנוע הצפות ובהתאם לכך תמנע מכך עוגמת נפש רבה.ניקוי מרזבים

ניקוי מרזבים – מחירים

אם הגעתם לכאן כנראה שיש לכם צורך בניקוי מרזב. מחיר שירות ניקוי מרזבים מתחיל בכ-800 ₪ ועשוי לעלות בהתאם למורכבות העבודה הנדרשת.לעיתים קרובות מדובר בעבודה בסיכון גבוה הכוללת מרכיבים כדוגמת עבודה בגובה, שיפועים, מרזבים ארוכים ומסועפים וכן הלאה.

מעוניינים במידע נוסף לגבי עלות ניקוי מרזבים? לחצו כאן למעבר למחירון המפורט שלנו.

מהו מרזב?

לטובת אלו מבינינו שאינם יודעים מהו מרזב נפרט בקצרה אודות המרזב. המרזב הינו חלק מתשתית הניקוז, מרזב זוהי תעלה המשמשת להובלת נוזלים, בד"כ מי גשמים ולמעשה מנקזת אותם מהגג מטה לאורך המבנה.

בדרך כלל המרזב יהיו מותקן באחת מ-2 החלופות הבאות:

  • מרזב אינטגרלי בקירות הבניין – מראהו לא בולט והוא משתלב היטב בבניין, אך זהו פתרון שנותן דגש ליופי על פני השימושיות. הגישה למרזב זה קשה יותר ועבודת פתיחת הסתימה במרזב תהיה מורכבת הרבה יותר ממרזב חיצוני.
  • מרזב חיצוני – בד"כ מרזב זה עשוי מפח מגולוון. זוהי יחידה חיצונית חשופה שלכאורה מנותקת מהבניין ומהווה יחידת ניקוז נפרדת בפני עצמה. הגישה למרזב זה נוחה יותר בהשוואה למרזב סמוי ולפיכך פתיחת סתימה ממרזב זה תהיה נוחה פשוטה יותר.

מחפשים שירות פתיחת מרזבים? צריכים שירות ניקוי מרזבים בבית משותף? השאירו את העבודה למקצוענים של המרכז לביוביות ושאיבות. אל תהססו התקשרו אלינו למספר 072-3922-933 בהקדם לקבלת שירות מקצועי במחיר מנצח.

שירותים נוספים שעשויים לעניין אתכם: תיקון צנרת ביוב | שטיפת קווי ביוב | שאיבת הצפות