ביובית שאיבות ביוב ע.א
ביובית שאיבות ביוב ע.ש. בעמ טלפון

התפשטות שורשים בביוב היא תופעה מוכרת, במיוחד בישובים כפריים בהם סביב הבתים ישנה צמחיה רבה. שורשי צמחיה ועצים מחפשים כל מקום אפשרי כדי להתפשט, להתארך וגם להתעבות, ומה לעשות ? עבורם החומר שזורם בביוב מהווה דשן אורגני, הם לא יודעים כמה נזק זה גורם לנו… השורשים מתפתחים במהירות ומייצרים לחץ עצום במערכת הביוב, כתוצאה מכך נגרמים נזקים כבדים החל מסתימות טורדניות ועד לשברים וקריסות קווי ביוב. על מנת לנטרל את שורשי העצים יש להגיע עם ביובית בעלת מערכות מתקדמות הכוללות מערכות לחיתוך השורשים, לשטיפת קווי הביוב ולשאיבת שאריות הפסולת. ביובית מקצועית תצליח לפתוח את הפלונטר במהרה. אנחנו במרכז לביובית ושאיבות בעלי ניסיון רב והציוד המתאים לפתיחת סתימות שנוצרו משורשים בביוב ולחיסול השורשים אחת ולתמיד.

צפו כיצד אנחנו מבצעים הסרה של שורשים ממערכת הביוב:

 

מדוע השורשים מתפשטים בקווי הביוב?

מקום המחיה הטבעי של הצמחייה הוא כמובן הקרקע שם היא צומחת. שורשים הצמחייה מחפשים מזון זמין ותנאי מחיה אופטימליים עבורם, ואלו קיימים בביוב ובשפע. עבור השורשים הביוב מהווה מזון אורגני, ותנאי הלוחות והטמפרטורה מהווים סביבת גידול אופטימלית. השורשים עשויים לעשות את דרכם לתוך מערכת הביוב דרך פתחים קיימים ולעיתים אף יגרמו לשברים וסדקים בקווי הביוב ודרכם יחדרו למערכת הביוב.

כיצד יודעים שקיימים שורשים בביוב?

שורשים בביוב הינם מטרד קשה ונפוץ מאוד בעיקר בבתי קרקע. בתקופת הקיץ השורשים מתפתחים ומתפשטים וגורמים לנזקים נרחבים יחסית לשאר העונות.

לעיתים התפשטות השורשים כה רחבה עד שניתן לראות את השורשים פורצים החוצה מבריכות הביוב.

בד"כ הזיהוי הראשוני של התופעה הינו סתימת ביוב, בעת פתיחת הסתימה צוות ביובית מיומן יזהה במהירות את קיום השורשים בביוב.
במרבית המקרים מומלץ לבצע צילום לקווי הביוב לשם אבחון היקף התופעה והתאמת הטיפול היעיל והאפקטיבי ביותר להסרת המטרד.

מהם הנזקים שגורמים השורשים למערכת הביוב?

הנזק הראשוני שגורמים השורשים מתבטא בסתימות ביוב חוזרות אשר נגרמות כתוצאה מהסתבכות פסולת כדוגמת מגבונים בשורשים.
בהמשך הנזקים הולכים ומתעצמים כאשר השורשים מתפשטים ומתעבים וגורמים ללחץ עצום על קווי הביוב. כתוצאה מהלחץ נגרמים סדקים ושברים בקווי הביוב ולעיתים אף נגרמת קריסה של קווי הביוב.

איך נפטרים משורשים בביוב? – חיתוך שורשים בביוב

שורשים בביוב

טיפול מקצועי בשורשים בביוב

שורשי הצמחים והעצים חזקים מאוד ומתפשטים במהירות רבה במערכת הביוב. נדרשת עבודה מקצועית לשם הסרת המטרד במלואו.
כלי העבודה העיקריים בהם נעזרים עבור חיתוך השורשים הם:

  • רובוטים מתקדמים המיועדים לעבודה במערכת הביוב – רובוטים אלו משמשים לגוון צרכים ומותאמים לטווח נרחב של צנרות ביוב. ניתן להשתמש ברובוטים לצילום קווי ביוב, ניסור בטון מקווי ביוב וכמובן לחיתוך שורשים בביוב.
    איכות העבודה תלויה באיכות הרובוט וכן במיומנות מפעיל הרובוט.
  • דיזות לחיתוך שורשים בביוב – הדיזה הינה למעשה ראש המתכת אותו מחבר מפעיל הביובית לקצה צינור הלחץ. קיימות דיזות שונות עבור מטרות שונות בהתאם לצרכי מפעיל הביובית, החל מדיזה לפתיחת סתימות ועד דיזה לשטיפת קווי ביוב. עבור חיתוך שורשים משתמשים בדיזות הכוללות שרשראות ברזל וסכינים, לחץ המים גורם לסכינים ולשרשראות להסתובב במהירות אדירה ולחתוך את השורשים.
    על מנת שהצנרת לא תפגע מדיזת השורשים מפעיל הביובית מרכיב מסביבה מעין כלוב אשר תואם לקוטר הצינור ומגן עליו מפני פגיעה.

לאחר חיתוך השורשים צוות הביובית מבצע שטיפה של הצנרת בלחץ מים חזק בעזרת מכלול לחץ המים הגבוה של הביובית.

רגע… חשבתם שכאן נסתיים תהליך הסרת השורשים?
סבלנות נותרו עוד 2 שלבים נוספים.

לאחר חיתוך השורשים ושטיפת הקו, צוות הביובית מבצע טיפול מונע התפתחות שורשים, חשוב להדגיש שטיפול זה ידידותי לסביבה. מטרתו לעכב ואף למנוע חזרה של המטרד.

ולסיום, באחוז גבוה ממקרי חדירות השורשים לקווי הביוב, צנרת הביוב נפגעת מהשורשים ונגרמים לה שברים וסדקים ולכן יש לתקן את צנרת הביוב.
הסיכון בהותרת השברים האלו פתוחים כפול ומכופל, תיתכן חדירה של פסולת כדוגמת חולות ובוצה לצנרת הביוב אשר תגרום לסתימות ביוב נוספות, ואף אפשרי שמוקד זה יהווה מקור חדירה לשורשי צמחיה נוספים.
ישנם 2 חלופות לטיפול בשברים אלו, כאשר לכל מקרה נתאים את הטיפול היעיל והמתאים ביותר:

לצנרת הביוב, מבוצע תיקון מקומי לצנרת ללא צורך בחפירה. פעולה זו חוסכת עלויות רבות וכן חוסכת את הפגם הקוסמטי הנגרם כתוצאה משבירת הריצוף מאחר ובד"כ הריצוף החדש לא יתאים לחלוטין.

מדוע השורשים חוזרים שוב ושוב?

אם הזמנתם אינסטלטור או ביוביות לטפל בשורשים בביוב ולמרות זאת הם חזרו לבקר במערכת הביוב שלכם, כדאי שתדעו שהשורשים עקשניים מאוד ולא ייעלמו בקלות. ללא טיפול יסודי מחברה המתמחה בתחום הם עשוים לחזור במלוא העוצמה תוך פרק זמן קצר של מספר חודשים בודדים.

עבור חיתוך שורשים בביוב חייב להזמין אך ורק חברה אשר מתמחה בתחום זה, ומצוידת בכלים מתקדמים כדוגמת דיזות חיתוך שורשים ורובוטים לעבודות צנרת.
מאחר והשורשים נוטים לצמוח במהירות, אפילו מעט שורשים שיישארו בביוב יגרמו תוך תקופה קצרה לחזרת התופעה במלואה היקפה לכן יש להפקיד לבצע שטיפת קווי ביוב בלחץ מים גבוה לאחר חיתוך השורשים ולוודא שלא נותר זכר לשורשים במערכת הביוב. כמו כן, על פי הנחיית צוות העבודה יש לשקול במקרים מסוימים ביצוע טיפול מונע התפתחות שורשים. אנו מבצעים טיפול מונע ידידותי לסביבה אשר ימנע את חזרת השורשים בעתיד הנראה לעין.

הסרת שורשים בביוב – נזק למערכות גדולות וקטנות

שורשים בביוב גורמים לנזק לא רק בצינורות ביוב קטנים ועדינים אלא גם בצינורות גדולים ואף בבריכות ביוב. לרוב יהיה לצמחים טריגר לחדור לאותו צינור, כמו סדק. לכן שמירה על תחזוקה ובדיקה תקופתית של צנרת הביוב, כולל שטיפה של קווי הביוב יחסכו הרבה בלגן בעתיד.
ואם אתם בכלל ראש גדול… טרם נטיעת העצים בררו מראש לגבי זן העצים האם שורשיו נוטים להתפתח למרחק רב כדוגמת שורשי עץ הפיקוס, אם התשובה חיובית השתדלו להרחיק את העצים ממערכת הביוב ובמידת האפשר מומלץ לשקול נטיעת עצים אחרים.

שמירה על כללי בטיחות

עבודות ביוב נחשבות למסוכנות מאוד עקב סביבת עבודה מרובת סיכונים כדוגמת: גזים רעילים, בורות עמוקים, כלים כבדים וחדים וכן הלאה. בחיתוך השורשים בביוב נעשה שימוש בציוד ברמת סיכון גבוהה כדוגמת סכינים ושרשראות ברזל אשר מסתובבים במהירות אדירה ע"י לחץ המים של הביובית, ולכן פוטנציאל הנזק עצום. חשוב להישמע להנחיות צוות הביובית ולשמור מרחק סביר למרות הסקרנות הרבה האוחזת אתכם, אתם יודעים מה הסקרנות גרמה לחתול…

כמה עולה הסרת שורשים מקו ביוב?

התשובה לשאלה זו מורכבת ותלויה בפרמטרים לא מעטים כדוגמת: עובי השורשים, עד לאן התפתחו השורשים, האם נגרמו נזקים נלווים, האם מדובר בלקוח חוזר, שעת ביצוע העבודה וכן הלאה. להתרשמות ממחירון החברה אתם מוזמנים ללחוץ כאן.
לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ מקצועי ללא כל התחייבות מצידכם אתם מוזמנים להתקשר אלינו למספר 072-3922-933

יש לכם סתימה בגלל שורשים שחדרו לביוב? השורשים חוזרים שוב ושוב? לא יודעים מאיפה להתחיל? אנחנו הכתובת עבורכם. חיתוך שורשים בביוב מומלץ לבוצע רק ע"י המומחים שלנו. פנו אלינו למרכז לביוביות ושאיבות. אנו נגיע עם מיטב הציוד והניסיון ונפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

שורשים בביוב היא תופעה מוכרת, במיוחד בישובים כפריים בהם סביב הבתים ישנה צמחיה רבה. שורשי צמחים מחפשים כל מקום אפשרי כדי להתפשט ולהתארך וגם להתעבות, ומה לעשות – עבורם החומר שזורם בביוב מהווה דשן אורגני. הם לא יודעים כמה נזק זה

גורם לנו… כך, מתרחשת סתימה שאינסטלטור ממוצע לא יצליח לפתור לטווח ארוך. על מנת לנטרל את שורשי העצים יש להגיע עם ביובית בעלת מערכת שאיבה ודחיסה חזקה שתצליח לפתוח את הפלונטר. אנחנו במרכז לביובית ושאיבות ע.א. בע"מ בעלי ניסיון רב והציוד המתאים לפתיחת סתימות שנוצרו משורשים בביוב.

 

טיפול בשורשים בביוב

שורשים בביוב – טיפול ללא פשרות מן היסוד

יש לכם סתימה בגלל שורשים שחדרו לביוב? לא יודעים מאיפה להתחיל? אנחנו הכתובת עבורכם, חיתוך שורשים בביוב רק על ידי המומחים שלנו. פנו אלינו למרכז לביובית ושאיבות ע.א. בע"מ. אנו נגיע עם מיטב הציוד והניסיון ונפתור את הבעיה אחת ולתמיד