ביובית שאיבות ביוב ע.א
ביובית שאיבות ביוב ע.ש. בעמ טלפון

הסתימה בביוב חוזרת שוב ושוב? הביוב מציף את החצר?
הגיע הזמן לחדש את צנרת הביוב!

מהו קבלן ביוב? מהם תפקידיו של קבלן הביוב?

קבלן ביוב זהו קבלן אשר מתמחה בעבודות ביוב ותשתיות מקבילות כדוגמת תשתיות ניקוז.

תחומי ההתמחות של קבלני הביוב רחבים וכוללים מגוון שירותים החל מתכנון והקמת מערכות ביוב וניקוז, ועד תיקון תשתיות ביוב ואחזקתן. לקבלן ביוב יכולות ומשאבים רבים אשר אין לאינסטלטור או לביוביות רגילה.
דוגמאות לעבודות שמבצע קבלן ביוב:

 • תכנון והקמת מערכות ביוב וניקוז
 • אחזקת מערכות ביוב וניקוז: שטיפת וניקוי תשתיות הביוב והניקוז, חיתוך שורשים מקווי הביוב, ניסור בטון ממערכות ביוב וכן הלאה
 • תיקון תקלות במערכות הביוב: החלפת קווי ביוב, פתיחת סתימות בתוך הביוב, החלפת שוחות ביוב ועוד
 • תיקוני אל הרס לקווי ביוב – במקרים בהם ניתן לתקן ולחדש קווי ביוב תוך החדרת אמצעי תיקון בשיטות אל הרס מתקדמות ללא צורך בשבירת הריצוף וחפירה, תוך חסכון ניכר בזמנים ובעלויות.
 • חיבור מערכות ביוב למערכת המרכזית/העירונית
 • שרותי שאיבות: שאיבת ביוב, שאיבת הצפות, שאיבת מים, שאיבת מפרידי שומנים וכן הלאה.
 • התקנת ותיקון משאבות טבולות
 • התקנת מפרידי שומנים
 • צילום קווי ביוב
קבלני ביוב בפעולה

קבלני הביוב של המרכז לשירותי ביובית ושאיבות ביוב ע.א. בע"מ בפעולה

כלים וציוד – קבלני ביוב

מאחר שעבודות קבלני הביוב מגוונות וכוללות מגוון תחומים, לקבלני הביוב צורך בציוד רב הכולל בין השאר:

 • ציוד מכני הנדסי כדוגמת: טרקטורים, מחפרונים, וגנרטורים.
 • כלי עבודה כדוגמת: אתי חפירה, מכשירי חיתוך, מברגות ומקדחות.
 • ציוד בטיחות כדוגמת: קסדות, מפוחים, גלאי גזים, רתמות לעבודה בגובה, כננות חילוץ וחצובות.
 • מכשור ייעודי לעבודות ביוב כדוגמת: ביובית, מצלמת ביוב, צנרת ביוב, משאבות ביוב, רובוטים ייעודים למערכות ביוב, אמצעים לתיקוני אל-הרס ועוד.

קבלן הביוב חייב להיות ערוך לכל תקלה וצורך העולה בשטח, לעיתים מגבלות השטח יאלצו אותו לבצע פתרונות יצירתיים ולכן מחסור בציוד יפגע ביעילות ואפקטיביות עבודתו.

כיצד לבחור קבלן ביוב ?

לקבלני הביוב השפעה רבה על איכות חיינו, לא מסכימים? רק תחשבו כיצד תפגע איכות חייכם אם מערכות הביוב לא יתפקדו כנדרש וסתימות ביוב יתרחשו בתדירות גבוהה, חישבו על הריח, על המזיקים כדוגמת חולדות וג'וקים שילוו את הסתימה ובטח ובטח את העלויות הכספיות הטמונות בפתיחת סתימות הביוב. עדיין לא מסכימים? דמיינו לעצמכם מה יקרה עם מערכות הניקוז יותקנו באופן רשלני ובמערכת החורפית הבאה תתרחש הצפה בדירתכם, השלכות ההצפה עשויות להגיע נזקים הנאמדים במאות אלפי שקלים וכוללות נזקים נלווים למבנה ולרכוש, ועוד לא התחלנו לדבר על הצורך לעבור לדיור חלופי עד שיסתיימו עבודות השיקום למבנה… על מנת שתבינו את היקף השימוש במערכות הביוב, דעו שעל פי אומדנים מקובלים בכל שנה מייצרים בישראל מעל ל-490 מיליון קוב שפכים.
עכשיו אחרי שהבנו את רמת ההשפעה של קבלני הביוב על איכות חיינו, כיצד נבחר את הקבלן הטוב והמתאים ביותר עבורנו? הרי לא רק שרובינו לא מבינים בתשתיות ביוב אלא אף תשתיות הביוב מונחות תחת האדמה ואינן נגלות לעין…
בדיוק לשם כך ריכזנו מספר טיפים אשר יקלו עליכם לבצע את הבחירה הנכונה:

 • אחריות מלאה – בבחירת קבלני ביוב חשוב לוודא שהקבלן עומד מאחורי איכות עבודתו ומציע אחריות מלאה על העבודה שבוצעה. אל תסתפקו בהבטחות בעל פה ודרשו אחריות מתועדת בכתב. קראו את האותיות הקטנות ובדקו האם האחריות סבירה ולא מחריגה מקרים רבים מאחריות הקבלן כך שלכאורה האחריות במצב כזה לא שווה יותר מדי.
 • זמינות ועמידה בלוחות זמנים – בדקו מראש מהי זמינות הקבלן והאם היא מספקת. ישנן עבודות ביוב שניתן לדחות ולתאם לתאריך עתידי, אך עבודות אחזקה ותיקון כמובן שיש לבצע בהקדם ללא דיחוי. פרמטר לא פחות חשוב הוא העמידה בלוחות זמנים, קבלן שמבצע מספר עבודות במקביל מעבר ליכולתו ולא עומד בלוחות זמנים עשוי להסב לכם עוגמת נפש רבה.
 • עובדים מיומנים ומקצועיים – למקצועיות ומיומנות העובדים השפעה רבה על איכות העבודה. וודאו שעובדי הקבלן מנוסים ועוברים הכשרות מקיפות בהתאם לחוק ולצורך.
 • מחירים אטרקטיביים – ואיך אפשר לא לציין את המחירים? בקשו הצעת מחיר מפורטת מקבלן הביוב ובצעו השוואה מול הצעות מחיר נוספות. טרם ההשוואה חשוב לוודא שהצעות המחיר מתייחסות לאותן עבודות, אחרת השוואת המחירים לא יעילה. חשוב לוודא שהמחיר הנקוב בהצעת המחיר סופי או נתון לשינויים רק בהתראה מראש ובהתקיים תנאים מסוימים, אחרת המחיר עלול להתנפח ללא הצדקה או פרופורציה בטענות שונות ומשונות. כמו כן, אל תסתנוורו מהמחיר בלבד, קחו בחשבון את השפעת שאר המשתנים כדוגמת: אחריות, רמת מקצועיות, מוניטין חיובי ועוד.
 • חוות דעת והמלצות ברשת האינטרנט – אל תתעצלו, בצעו חיפוש ברשת האינטרנט ובדקו אודות קבלן הביוב. השתמשו בניסיונם של הלקוחות הקודמים, אם הם התאכזבו חבל שתתאכזבו גם אתם… התייחסו אך ורק לחוות דעת ענייניות אשר מתייחסות לרמת השירות, איכות העבודה, עמידה בלוחות זמנים, אטרקטיביות המחירים וכן הלאה.

מערכות ביוב בעבר

בעבר הרחוק טרם השימוש במערכות הביוב המודרניות, מערכות הביוב המיושנות פגעו קשות באיכות החיים והשפכים אף היוו גורם תמותה עיקרי. מערכות אלו כללו אך ורק בורות ספיגה ושרותי בול פגיעה שנחפרו באדמה. בורות הספיגה זיהמו את הסביבה הקרובה, הביוב זרם ברחובות וגרם לריח נורא והמזיקים שמשכו בורות הספיגה גרמו למחלות רבות. בד"כ בורות הספיגה ושרותי בול הפגיעה נחפרו הרחק ממוקדי המגורים ולכן היה צורך להרחיק מאות מטרים ואף יותר על מנת לבצע צרכים. לא היה מדובר בטרחה בלבד אלא אף בסיכון למפגש עם חיות טרף, להיתקל בחשכה בבורות ומפגעים נוספים ואף סכנות שונות כדוגמת שודדים.

באירופה של ימי הביניים לדוגמה השתמשו בנתיבי מים שנחפרו, נתיבים אלו אספו והובילו מים משומשים ושפכים וכוסו בחלוף השנים.

לעומת מערכות הביוב הישנות, תשתיות הביוב המודרניות מחייבות אנשי מקצוע מעולים אשר יקפידו לבצען על פי התקנים המתאימים. מערכות הביוב משמשות אל כל הסקטורים במשק, הסקטור הפרטי, העסקי, הציבורי, התעשייתי וכן הלאה.

קבלן ביוב מקצועי ומיומן יבצע עבודה איכותית אשר תחזיק לשנים רבות ותחסוך לכם כאבי ראש רבים.

קבלני ביוב

תיקון מערכות ביוב על ידי קבלן ביוב המרכז לשירותי ביובית ע.א. בע"מ

מערכות ביוב – רקע כללי

מערכת הביוב הינה אחת מהמערכות הבסיסיות והחשובות ביותר בכל מבנה. תפקיד המערכת הוא להוביל את השפכים הנוצרים במבנה החוצה למערכת המרכזית, אשר תמשיך להוביל את השפכים למכון טיהור מורשה. מערכת הביוב המודרנית בנויה על עקרון הכבידה כך שהזרמת השפכים נעשית עקב שיפועים מובנים ללא צורך באנרגיה חיצונית למעט מקרים חריגים כדוגמת מרתפים בהם יש שימוש במשאבות ביוב טבולות. שיפוע צנרת הביוב צריך להיות לפחות בשיעור ל 1.5% כך שהשפכים יזרמו בקלות ולא תיווצרנה סתימות. מערכת הביוב מובילה את השפכים המוזרמים דרך הכיורים, האסלות והאמבטיות לצנרת הביוב. צנרת הביוב הביתית היא בקוטר סטנדרטי של 2" בצינורות המתחברים לכיורים ומקלחות. ו-4" בצינורות המתחברים לאסלות, וזאת כמובן לשם מניעת סתימות הנגרמות מהפסולת המושלכת דרך פתחי האסלות כדוגמת מגבונים ומוצריי היגיינה. צנרת הביוב העירונית תכלול צינורות בקטרים של 6"-10" ואף יותר מכך.

מערכות ניקוז – רקע כללי

מערכת הניקוז נחשבת לפשוטה יחסית, בוודאי בהשוואה למערכת הביוב. תפקידה העיקרי הוא פינוי מי גשמים מרחבי מבנה המגורים. מערכת זו כוללת צינורות ומרזבים אשר מובילים את המים באמצעות שיפועים מובנים. מערכת זו מתוכננת כך שמרבית הצינורות ממוקמים בקירות החיצוניים ולכן תכנונה, הקמתה ותחזוקתה נחשבות לקלות יחסית. כמו כן, לעיתים מתנקזים למערכת זו מים מזוקקים אשר נפלטים ממערכות המיזוג. בערים רבות ישנה הפרדה בין מערכות הביוב והניקוז מאחר שהובלת מי הניקוז למקורות מים טבעיים או ספיגתם באדמה לא תפגע באיכות הסביבה ואף תחסוך כספים רבים עקב הגדלת מאגרי המים הנקיים יחסית. כמו כן הפרדת מי הניקוז מקטינה את העומסים הקיימים על מערכות הביוב.

 אודותינו – המרכז לביוביות ושאיבות

לחברתנו ניסיון רב בענפי הביוב, הניקוז והאינסטלציה. עובדי החברה מיומנים ובעלי ניסיון רב בתחום.
אנו עובדים בהתאם לסטנדרטים המחמירים ביותר ובעלי מוניטין מהטוב בתחומי עיסוקינו.
אנו מעניקים אחריות מלאה על שירותינו, ודוגלים בשקיפות ואמינות ללא רבב.
על לקוחותינו נמנות חברות מהגדולות במשק, משרדים ממשלתיים, בתי חולים, חברות ממשלתיות, מועצות מקומיות ואזוריות, חברות בנייה מפעלי מזון ותעשייה וכן הלאה.

אנו עומדים לרשותכם 24 שעות ביממה לכל תקלה או צורך, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת הצער מחיר או ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא כל התחייבות מצידכם.