ביובית שאיבות ביוב ע.א
ביובית שאיבות ביוב ע.ש. בעמ טלפון

למי מאיתנו לא הייתה בעיה בביוב או במערכות הניקוז ? מסתימת ביוב קלה ועד הצפה הרסנית…

כל עוד התקלה מתרחשת במקום נגיש נזמין שרותי ביובית, תגיע משאית ביובית עם צוות מיומן וציוד מקצועי והמצב יחזור לקדמות במהירות. אך מה עושים כאשר ישנה תקלת ביוב בחניון? או ברחוב צר? מה עושים אם הביוב מציף את המקלט?

במקרים רבים לביובית המותקנת על גבי משאית אין יכולת לתת מענה במקומות נמוכים, צרים ובלתי נגישים. במיוחד עבור מקרים אלו קיימות ביוביות לחניונים  אשר מותקנות על גבי רכבים מסחריים וטנדרים נמוכים כך שביכולתן לתת מענה גם באזורים נמוכים ולכם שמם הנפוץ הוא ביובית נמוכה.

מהי ביובית נמוכה ומתי משתמשים בשרותי ביובית?

ביובית היא לאוסף מערכות מקצועיות אשר מטרתן לתת מענה לכל צורך בתחומי הביוב והניקוז, החל מפתרון תקלות ביוב ועד מתן שרותי אחזקת ביוב וניקוז.
לביובית שתי מערכות עיקריות, מערכת המפיקה לחץ מים גבוה ומערכת שאיבה עוצמתית. בנוסף למערכות אלו הביובית מצוידת בכלים רבים נוספים כדוגמת כלי עבודה וחפירה, מצלמות ביוב, משאבות ביוב ניידות, רובוטים מתקדמים לעבודות צנרת, אמצעי תיקון בשיטות אל-הרס ועוד.

השירותים שמציעה הביובית נרחבים ומגוונים, כאשר העיקריים מבניהם הם שרותי אחזקת מערכות ביוב וניקוז ותיקון תקלות ביוב.
את השירותים שמציעה הביובית אפשר לחלק ל-3 קבוצות:

  • שרותי שאיבה : קבוצת שירותים זו כוללת שאיבת ביוב, שאיבת הצפה, שאיבת מים, שאיבת מפריד שומנים, שאיבת בורות רקב, שאיבת בורות ספיגה ועוד.
  • לחץ מים גבוה : קבוצת שירותים זו כוללת פתיחת סתימות ביוב, שטיפת קווי ניקוז, שטיפת מרזבים, חיתוך שורשים בביוב ועוד.
  • שרותי אינסטלציה ותיקונים: קבוצה זו כוללת תיקון קווי ביוב החל מהחלפת קווי ביוב ועד תיקון מקומי של מעיכות ושברים בקווי ביוב בשיטת אל הרס אשר חוסכות את הצורך בחפירה וריצוף מחדש ולכן נחשבות ליעילות וחסכוניות.
  • במרבית המקרים הביובית מותקנת על גבי משאית אך ישנן ביוביות המותקנות על גבי רכבים מסחריים וטנדרים עבור שירות ביובית נמוכה לחניונים וכן שירותים ייעודיים נוספים.

בד"כ הביובית מורכבת על גבי משאית, וזאת מאחר שמערכות הביובית שוקלות אלפי קילוגרמים, ואם נצרף את משקל המים אשר משמשים את מערכת לחץ המים ואת החומרים ששואבת הביובית ומאוחסנת במיכל הביובית נגיע בקלות למשקלים של 10 טון ומעלה.
אך לעיתים כאמור יש צורך בגישה לאזורים פחות נגישים, ובמיוחד עבור כך פותחה הביובית הנמוכה.
בשנים האחרונות הצורך בביוביות נמוכות הולך ועולה בעיקר עקב ריבוי החניונים, מתוך מטרה לניצול מקסימלי של הקרקע. התופעה רווחת בעיקר באזורי הביקוש בדגש על גושן דן והמרכז. החניונים נפוצים הן בבניית מבני משרדים, מבני תעשייה, ומבני מסחר כדוגמת קניונים והן בבנייה פרטית.

האם קיימת מגמת גידול בתקלות ביוב וניקוז בחניונים?

ראשית, הבנייה המואצת של החניונים גרמה לגידול בכמות סתימות הביוב ושאר תקלות הביוב והניקוז בחניונים כך שלכאורה נראה גידול חד בשיעור תקלות הביוב בחניונים.
אך מעבר לכך, בד"כ מערכות הביוב והניקוז של החניונים משמשות מבני מגורים עמוסים, מגדלי משרדים ומרכזי מסחר, מקומות אלו מאופיינים בעומסים כבדים על התשתיות בכלל ועל תשתיות הביוב והניקוז בפרט. החל משימוש מוגבר במטבחים המייצרים שומני מטבח ופסולת מזון ועד למשתמשים רבים בבתי השימוש הרבים ברחבי המבנים.

ביובית נמוכה לעומת ביובית המותקנת על גבי משאית

רבים שואלים אותנו מה הבדל בין ביובית ע"ג משאית לבין ביובית נמוכה המותקנת לדוגמה על גבי טנדר התשובה לכך די פשוטה. מטבע הדברים מאחר שהביובית הנמוכה קטנה משמעותית מביובית המותקנת על גבי משאית, ביכולתה לשאת ציוד בנפח ומשקל מצומצם יותר. לכן נעשות פשרות מבחינת הספקי ויכולת מערכות הביובית. לביובית הנמוכה מיכל שאיבה בגודל מצומצם יותר וכן הספק לחץ מצומצם יותר ביחידת לחץ המים.
אך כאמור היעוד העיקרי של הביובית הנמוכה הוא לתת מענה עבור מבנים נמוכים, צרים ובלתי נגישים, ואותו היא ממלאת על הצד הטוב ביותר.

האם קיים הבדל במחיר פתיחת סתימה על ידי ביובית משאית לעומת ביובית נמוכה?

שאלה זו נפוצה מאוד, לכאורה נראה ששירותי ביובית נמוכה אמורים להיות זולים יותר בהשוואה לשירותי ביובית משאית, הרי המשאית בד"כ נראית גדולה ומרשימה יותר לעומת הביובית הנמוכה ולכן לכאורה נראה שהושקעו בה משאבים רבים יותר ביחס לביובית נמוכה המותקנת על גבי רכב מסחרי, נגרר או טנדר. אך הנחה זו שגויה לחלוטין, בביובית הנמוכה מושקעות עלויות רבות לשם התאמתה לצרכים הספציפיים, מותקנות על גביה מערכות מתקדמות המספקות מקסימום הספק ויכולת במינימום נפח ומשקל. כמו כן, אומנם היא מותקנת על גבי רכב קטן לכאורה בהשוואה למשאית אך בד"כ מדובר ברכב יקר ומתקדם המחייב רשיון ג' ומוגדר כמשאית כדוגמת: פורד F-550 ושברולט סילוורדו. להתרשמות מהמחירון המפורט שלנו אתם מוזמנים ללחוץ כאן

החשיבות בשרותי ביוב מחברה מקצועית ואמינה

יש לכם סתימת ביוב? הצפה? צריכים לבצע שאיבת ביוב? בשרותי ביוב חייב לבחור חברה מקצועית ואמינה וזאת ממגוון סיבות:

  • סיכון לנזקים נלווים מעבודה רשלנית- בתחום הביוב והניקוז קיימת חשיבות רבה לעבודה יסודית ומקצועית, עבודה רשלנית חלילה עשויה לגרום לנזקים כבדים לרכוש, למבנה ואף לבריאותכם. בעל מקצוע שאינו מיומן בפתיחת סתימות ביוב עשוי לפגוע בצנרת הביוב, אשר תיקונה יעלה עשרות מונים. בעל מקצוע שאינו מיומן בתיקון קווי ניקוז עשוי לפגוע בתקינות מערכת הניקוז וכתוצאה מכך עשויה להתרחש בעתיד הצפה, ולכן תזדקקו לשרותי שאיבת הצפות וחלילה יתכן שקירות המבנה ורכוש יפגעו מההצפה.
  • ציוד מקצועי וחדיש ועובדים מיומנים – בחירה בחברה מיומנת ומקצועית אשר מצוידת בציוד חדיש תבטיח לכם פתרונות איכותיים ועבודה שתוצאותיה ישמרו לאורך זמן. לעומת זאת, בחירה בבעל מקצוע שאין ברשותו את כל הציוד המתאים או שעובדיו אינם מיומנים בתפעולו, עשויה לגרום לעבודה לא מקצועית ותוצאות שאינן משביעות רצון. כמו כן, במידה ולא יהיו לבעל המקצוע הכלים והמיומנות לבצע את הפתרון הטוב ביותר עבורכם, הוא עשוי לבצע פתרון זמני ולא איכותי.
  • חוסר הבנה במערכות הביוב – מאחר שמערכות הביוב קבורות עמוק באדמה ואינן גלויות לעינינו, קשה עד בלתי אפשרי עבור רובינו להעריך את איכות העבודה שבוצעה ואת מחיר השוק שלה. בחירה בחברה מקצועית ואמינה תאפשר לכם לישון בראש שקט.
  • שמירה על איכות הסביבה- בתחום הביוב קיימת חשיבות רבה לשמירה על איכות הסביבה. העיסוק עם חומרים מזהמים כדוגמת כימיקלים שונים, שפכים ושומנים מחייב הקפדה יתרה על עבודה סטרילית בהתאם לחוק. אף על פי כן קיימים בענף הביוב בעלי מקצוע רשלנים רבים אשר לא מקפידים לעבוד בהתאם לחוק ופוגעים בסביבה של כולנו.

אז… מדוע לבחור בחברת המרכז לביוביות ושאיבות? עובדי חברת המרכז לביוביות ושאיבות מיומנים ומקצועיים בתחומם, עובדי החברה עוברים הכשרות והשתלמויות מקיפות בהתאם לחוק. אנו מקפידים לעבוד בהתאם לסטנדרטים ולתקנים המחמירים ביותר. כמו כן, לרשותכם הציוד החדיש ביותר הכולל מגוון ביוביות לכל צורך, משאבות ביוב מתקדמות, אמצעי תיקון בשיטות אל-הרס, רובוטים מתקדמים לעבודות צנרת ועוד.

לסיכום, אם אתם צריכים שרותי ביובית נמוכה, אם עבור שאיבת ביוב מחניונים ואם עבור פתיחת סתימה בקניון, או כל צורך אחר לשרותי ביוב, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ מקצועי ללא כל התחייבות מצידכם, המרכז לביוביות ושאיבות 072-3922-933