מהן התקלות הטורדניות ביותר? מהן תקלות הביוב הנפוצות ביותר? כיצד ניתן להתגונן מפניהן ואף למנוע אותן?
בהחלט מדובר במידע מעניין ואף מועיל שיכול לעזור לכל אחד מאיתנו בעת צרה. לכן, אנו בהחלט ממליצים לכם להישאר איתנו ולקרוא את המאמר עד סופו. השקעת שתי דקות לקריאה תניב לכם תועלת רבה.

תקלות ביוב נפוצות

מערכת הביוב נועדה לתת לנו שקט, כך שלא נרגיש את קיומה כלל. אם לצערנו קיימת תקלה במערכת הביוב סביר להניח שאיכות חיינו תפגע באופן מיידי.

קיים מספר רב של תקלות אפשריות, במאמר זה בחרנו להתמקד במספר תקלות ביוב טורדניות ונפוצות:

 1. שורשים בביוב אולי תופתעו, אך שיעור ניכר מתקלות הביוב הקשות ביותר נגרם ע"י שורשי עצים וצמחים. השורשים מוצאים במערכת הביוב מערכת מחיה אופטימלית, בזכות המזון האורגני והנוזלים שבתוכה. הצרה היא שהשורשים צומחים ומתפשטים עד כדי גרימת נזקים בלתי הפיכים כדוגמת מעיכות ושברים בקווי ביוב. כמו כן פסולת כדוגמת מגבונים נוטה להסתבך בשורשים ולגרום לסתימות ביוב חוזרות ונשנות.
 2. חדירת בטון לביוב עברתם להתגורר בדירה חדשה ואתם סובלים מסתימות ביוב חדשות לבקרים? השכנים בדיוק סיימו לשפץ את הדירה והבחנתם שתדירות תקלות הביוב עלתה באופן חשוד? בהחלט יתכן שפסולת בנייה ובטון מצאו את דרכם בדרכים כאלו ואחרות למערכת הביוב. מדובר במטרד קשה לטיפול, אשר מצריך אמצעים מתקדמים ומקצועיות רבה.
  אגב, אצלנו במרכז לביוביות ניתן לקבל שירות פתיחת סתימות בטון, אשר מבוצע באמצעות דיזות חיתוך בטון מתקדמות או רובוט לניסור בטון בביוב.
 3. ריחות רעים בביוב – כמעט כולנו נתקלנו בשלב כזה או אחר בריחות בלתי נסבלים שבקעו ממערכת הביוב. במרבית המקרים התופעה תחלוף מעצמה תוך מספר שעות ללא צורך בטיפול מיוחד. במקרים קשים יותר, ללא טיפול מקצועי מטרד הריח לא יחלוף מעצמו.
 4. בלאי טבעי בקווי הביוב – היין הולך ומשתבח עם השנים, אך מערכת הביוב אינה דומה ליין. ככל שהשנים חולפות מערכת הביוב הולכת ודועכת, ובמקביל שיעור התקלות בביוב הולך ועולה. קווי ביוב נסדקים ונשברים, קווי ביוב מברזל מחלידים ומתפוררים, מחברים מתפרקים, שוחות ביוב כבר אינן כשהיו חדשות ועוד.
 5. תקלה במשאבה טבולה לביוב – במערכות ביוב רבות נעשה שימוש במשאבות ביוב. בדרך כלל מערכת הביוב מתבססת על שיפועים, כך שהביוב פועל ללא צורך בשימוש במכשירים כדוגמת משאבות. במקרים בהם יש צורך להעלות את הביוב או את מי ניקוז לגובה, נעשה שימוש במשאבות. משאבות אלו עשויות להתקלקל כתוצאה מגופים זרים כדוגמת מגבונים, בוצה או פשוט כתוצאה מבלאי טבעי.

אז אחרי שפירטנו אודות תקלות הביוב הנפוצות, נעבור לשלב הבא ונסביר מה ניתן לבצע כדי לשמור על מערכת הביוב תקינה ומתפקדת, או במילים אחרות כיצד ניתן למנוע תקלות בביוב.

הפעולות העיקריות עליהן אנו ממליצים:

 • תקלות בביובשאיבת ביוב אחת לתקופה – מגבונים ומוצרי היגיינה הצטברו בצנרת הביוב? בוצה ומשקעים גורמים לתקלות ביוב? כיצד נוכל לשלוף את הפסולת החוצה ממערכת הביוב? התשובה די פשוטה, שאיבת ביוב תאפשר לסלק החוצה את הפסולת המיותרת בקלות וביעילות. שאיבת ביוב מבוצעת ע"י ביובית אשר מצוידת במערכת שאיבה חזקה, צינורות שמאפשרים לה למרחקים של עשרות מטרים, וכמובן מיכל ביוב גדול שמאפשר לה להוביל את הביוב לאתר הטמנה.
 • שטיפת קווי ביוב ע"י ביובית – קו ביוב צובר לכלוך רב עם השנים. הלכלוך כולל חולות, בוצה, אבנים, שומנים ועוד. שטיפת קו זו פעולה שנעשית ע"י ביובית, אשר מזרימה לחץ מים בעוצמה גבוהה הישר לקו הביוב. התוצאה הינה קו ביוב נקי ותקין, עם סיכוי נמוך משמעותית להתרחשות סתימות לעומת מצבו טרם שטיפת הקו. כמו כן, שטיפת הקו תסלק ריחות רעים שבוקעים ממערכת הביוב.
 • טיפול מונע להתפתחות שורשים – באמצעות חומר הדברה ידידותי לסביבה ניתן למגר את השורשים בביוב. מרבית החומרים מחזיקים כשנה, והם בעלי יעילות מוכחת לתקופה של עד כשנה.
 • צילום צנרת ביוב – צילום צנרת ביוב זו פעולה שתעזור לנו לאבחן ולאתר כשלים במערכת הביוב. קיים שבר בקו הביוב? קיימת מעיכה בצנרת? עצם זר כדוגמת אבן חוסם את זרימת הביוב? צילום צנרת יספר לנו כל מה שאנו צריכים לדעת. צילום צנרת ביוב זהו שירות זול יחסית, והוא נעשה באמצעות מצלמות סיב אופטי או רובוט לצילום צנרת ביוב.
 • תכנון מוקדם והתנהגות נכונה – ישנם מספר צעדים וכללים בסיסיים שאם תנהגו בהתאם אליהם, תפחיתו במידה ניכרת את הסבירות להתרחשות תקלת ביוב. רוצים דוגמאות?
  – נוטעים עץ בגינה? הרחיקו אותו מצנרת הביוב ומשוחת הביוב.
  – משתמשים במגבונים לחים? השליכו אותם לפח האשפה ולא לאסלה.
  – סיימתם את הבישולים לשבת ונשארו לכם שומני מטבח? גם אותם השליכו לפח האשפה ולא לכיור.

לפני שאנו מסיימים רק נאמר שאנו שמחים שבחרתם לקרוא מאמר בבלוג שלנו, ואם יש לכם הערה או הארה אתם יותר ממוזמנים ליצור איתנו קשר.

יש לכם תקלה בביוב? סתימת ביוב? צריכים שירות שאיבת ביוב או כל שירות ביובית אחר? פשוט הרימו אלינו טלפון לקבלת ייעוץ מקצועי חינם והצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד. עם שנות הוותק הרבות שלנו למדנו להתמודד עם כל תקלת ביוב וברשותנו כל הציוד הנדרש לתת את המענה הטוב ביותר. הצוות המקצועי שלנו יגיע לשטח, יבחן את הממצאים, ויציע לכם את הפתרון הטוב ביותר.